Usługi rachunkowe Podkategoria: Usługi rachunkowe

 • Czas sporządzić nowe pity 2011 : pit 2012 »

  Czas sporządzić nowe pity 2011 : pit 2012


  Przełom roku to pora, kiedy myśli polaków zaprzątają pity. U wielu z nas termin pity budzi spore wątpliwości, które są związane z koniecznością ich bezbłędnego rozliczenia. Skrót PIT, od którego bierze początek termin pity wywodzi się on od angielskiego Personal Income Tax, co tłumaczymy na język polski jako Podatek Dochodowy od Osób Fizycznych. Jest to podatek od dochodów osobistych, który każdy posiadający takowe dochody zmuszony jest odprowadzić do Skarbu Państwa. Wypełniając pity warto sięgnąć po pomoc PIT Format.

  Jakie warunki powinno się wypełnić, żeby złożyć formularz pit37 w wersji elektronicznej?
  Do złożenia deklaracji pit37 drogą internetową jest uprawniony każdy podatnik czy płatnik. Początkowo mogli z tej możliwości skorzystać tylko ci podatnicy, których przychody roczne netto, zamieszczane w pit37 przekraczały pięć mln euro. Obecnie taką możliwość ma każdy, a kto chce to zrobić ten powinien posiadać podpis elektroniczny lub w zamian we właściwym miejscu podać sumę wykazaną w formularzu za dwa lata wstecz. Takie rozliczenie jest możliwe z PIT Format. Można też wykonać opis 1% dla OPP.

  Kwotę odliczenia na dzieci rozliczyć można wypełniając wraz z rozliczeniem pit O.
  Pit O jest załącznikiem służącym do wykazywania odliczeń od podatku, w tym także odliczeń na dzieci. Należy go dołączyć do składanego w Urzędzie Skarbowym odpowiedniego formularza. Ulga na dzieci, zwana prorodzinną, rozliczana przy pomocy pit o należy się na każde małoletnie dziecko, w stosunku do którego podatnik wypełniał funkcję rodzicielską, pełnił funkcję opiekuna prawnego lub rodziny zastępczej, pod warunkiem, że dziecko u niego mieszkało. Pit o może też objąć dzieci pełnoletnie niepełnosprawne oraz uczące się do 25 roku życia. Rozliczenie ułatwić może program PIT Format, który zrobi też pit36, pit37, pit28 i inne roczne deklaracje podatkowe 2011/2012.

  Data dodania: 01 12 2011 · więcej o wpisie »
 • Księgowość Dąbrowa Górnicza »

  Księgowość Dąbrowa Górnicza


  Biuro rachunkowe DORADCA z Dąbrowy Górniczej oferuje solidną i kompleksową obsługę w zakresie pełnej księgowości, prowadzenia Książki Przychodów i Rozchodów, prowadzenia kadr i płac, doradztwo podatkowe, obsługę ZUS, Płatnik, PFRON oraz inne dodatkowe usługi jak audyty podatkowe, obsługę płacową, wnioski o dofinansowania, rozliczenia dotacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie www.

  Data dodania: 13 12 2018 · więcej o wpisie »

Najnowsze tagi związane z podkategorią: Usługi rachunkowe

Usługi rachunkowe - nowa strona:

Adres: